Strona startowa arrow Wstęp arrow Jeśli chcesz powiedzieć: Bóg nie istnieje.

 "Czuwajcie! Przeciwnik

 wasz, diabeł, jak lew

 ryczący krąży szukając

kogo pożreć"
1Pio 5:8
Jeśli chcesz powiedzieć: Bóg nie istnieje. E-mail
Każdy tak może powiedzieć. Tylko wtedy czytanie tego co tu napisałem i studiowanie Pisma Świętego nie ma sensu. Nie będę starał się udowadniać czy Bóg istnieje czy nie. Ja po prostu wierzę, że tak. Doświadczyłem sam żywego kontaktu z Bogiem, który ma wielki wpływ na moje życie - nie mam co do Jego istnienia  żadnych wątpliwość.   Znam wielu ludzi, którzy również tak czy inaczej spotkali Boga. Może kiedyś na ten temat powstanie kolejna pozycja.

Podoba mi się opowiadanie jednego Chrześcijanina, który spotyka się z Jezusem w Niebie i porównuje swoje życie do spaceru po brzegu morza z Jezusem. W tym opowiadaniu można zobaczyć, że Jezus prowadząc go przez życie był cały czas przy nim. Jezus ukazuje mu plażę, jako obraz życia młodzieńca. To  że szedł z nim przez całe życie można zobaczyć po dwóch parach śladów na piasku. Był z nim nawet w ciężkich chwilach. Chrześcijanin pyta się dlaczego jednak w niektórych miejscach są ślady tylko jednej osoby? Jezus odpowiada, że to są te ciężkie chwile w życiu. Na to Chrześcijanin pyta gdzie wtedy byłeś Panie Jezu? A Jezus odpowiada – byłem tuż przy Tobie, to są moje ślady, a w tych ciężkich chwilach niosłem Ciebie na rękach.

Istnienia Boga nie da się udowodnić ani logicznie ani w żaden inny naukowy sposób. W istnienie Boga wierzysz lub nie. Wielu filozofów próbowało już tego dokonać jednak wszystko raczej określa się na większym lub mniejszym prawdopodobieństwie istnienia Boga. I tu Ci podam usłyszaną gdzieś wypowiedź na ten temat.

Wyobraź sobie, sytuację – idziesz ścieżką przez las i znajdujesz zegarek. Oto dosyć skomplikowany ale jakże prosty mechanizm. Zegarek sam działa jeśli tylko ma baterie lub jest nakręcony Otwierasz wieczko zegarka i przyglądasz się tym wszystkim sprężynkom i trybikom. Zegarek precyzyjnie odmierza czas z dokładnością co do sekundy. Zadaję Ci pytanie jakie jest prawdopodobieństwo tego, że zegarek sam się stworzył i leży tu na ścieżce a jakie jest prawdopodobieństwo tego, że zegarek ten został stworzony przez człowieka? Odpowiedź jest prosta. Prawdopodobieństwo bliskie stu procent, że zegarek stworzył człowiek oraz prawdopodobieństwo bardzo małe – bliskie zeru, że zegarek stworzył się sam na przestrzeni miliona lat. A teraz idziesz ścieżką dalej i znajdujesz na drodze ślimaka. Jest to mechanizm życia o wiele bardziej skomplikowany niż zegarek. Żyje, porusza się, widzi, czuje, reaguje. I powstaje pytanie jakie jest prawdopodobieństwo że ślimak stworzył się sam a jakie że stworzył go Bóg? Oczywiście, że prawdopodobieństwo bliskie zeru, że sam się stworzył oraz bliskie stu procent, że stworzył go Bóg.

Darwin – uczony, który wymyślił teorię ewolucji sam do końca nie był przekonany czy ta teoria jest słuszna. Umierając zakładał, że brakujące ogniwa w łańcuchu ewolucji zostaną odnalezione w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Niestety do dzisiaj nie ma na pewne pytania odpowiedzi. A nawet istnieje wiele więcej wątpliwości niż pewników dotyczących tej teorii.

Na szczęście mamy Boga miłosiernego, kochającego każdego człowieka bez względu kto nim jest, włącznie z wielkimi grzesznikami. Sami obieramy sobie życie, ale nie dopuszczajmy do tego żeby zabrakło nam Boga w naszych sercach i umysłach. Z Bogiem wszystko jest proste. Bez Boga na pierwszym miejscu staje człowiek jako najdoskonalsza istota, a wtedy droga jego i często bliskich jemu osób, zdąża ku zagładzie. Spójrz na Hitlera, który doszedł do władzy. Życie ludzkie straciło dla niego wartość. Sam dla siebie i innych stał się Bogiem i zaczął decydować o losie innych ludzi. Nie pozwól Boże by historia się powtórzyła.< Poprzedni   Następny >
Nowości
Sondy
6.Jeśli ktoś opowiada Ci tematy związane z wiarą, gdzie sprawdzić czy się nie myli?
  
5.Czy to co mówi ksiądz, pastor, biskup, papież jest ważniejsze od tego co mówi Pismo Św?
  
4.Czy Słowo Boże powinno być na pierwszym miejscu dla każdego człowieka?
  
3.Czy wierzysz, że słowo napisane w Piśmie Świętym było pisane pod natchnieniem Ducha Świętego?
  
2.Co powinno być jedynym i zarazem najważniejszym źródłem prawdziwej wiary w Boga dla człowieka?
  
1.Czy wierzysz w Boga?
  
7.Jeśli Twoi najbliżsi włącznie z duchownymi nauczaliby inaczej niż Pismo-czy odrzuciłbyś ich nauki?
  
8.Czy jesteś gotów iść za Chrystusem, za Bogiem, za tym do czego Cię Bóg powołuje?
  
9.Czy gdyby kościół zniósł dowolne z 10 Bożych Przykazań zachowywał byś przykazanie dalej?
  
10.Gdyby okazało się, że zniesienie jednego Bożego przykazania uznało 100% członków kościoła?
  
11.Czy znasz 10 przykazań Bożych danych przez Boga Mojżeszowi na górze Synaj?
  
Warto pomyśleć ...
drzewo.jpg
"To mówi Pan: Mędrzec niech się nie szczyci swą mądrością, siłacz niech się nie chełpi swą siłą ani bogaty niech się nie przechwala swym bogactwem. Raczej chcąc się chlubić, niech się szczyci tym, że jest roztropny i że Mnie poznaje, iż jestem Jahwe, który okazuje łaskawość, praworządność i sprawiedliwość na ziemi - w tym to mam upodobanie - wyrocznia Pana."
Księga Jeremiasza 9:22-23
Gościmy
Aktualnie jest 15 gości online
Statystyka
odwiedzających: 1700507