Wokół nas

toczy się Wielki Bój.

Zgłębiaj tajniki Pisma

WALCZ z siłami ciemności

 Czasu jest nie wiele.
Czekając na Jezusa / Wstęp
Wstęp E-mail
Wstęp

Idziesz i widzisz, że tonie człowiek! Nie dziwisz się jednak, że już ktoś próbuje go ratować, i rzuca mu koło ratunkowe. Każdy kto może – pomaga. Nie dziwi Cię to bowiem jest to normalne zachowanie. Nie dziwi Cię również to, że wyciąga się ludzi z nałogów alkoholowych, papierosów, narkotyków – nie dziwi Cię to bo wiesz, że ludzie przez to niszczą swój organizm podążając na zatracenie – czy śmierć, pomimo że czasem jest im to obojętne.

Czy Ty, drogi czytelniku podążasz ku życiu wiecznemu czy ku zatraceniu? Napisałem tę książkę abyś odpowiedział sobie na pytanie – Czy jestem na właściwej drodze – na drodze, którą wskazał nam nasz Pan Jezus Chrystus? Nie dziw się, że rzucam Ci koło ratunkowe nie wiedząc o Tobie nic. Może Ty nie toniesz, ale również możesz nie wiedzieć, że toniesz.

Przeczytaj co napisałem w tej publikacji i odpowiedz sobie na pytania, które będę Ci stawiał. Czy chcesz mieć udział w życiu wiecznym czy też wolisz stracić swoje życie i nigdy go już nie odzyskać? Nie zakładam, że jesteś złym człowiekiem – ta książka nie jest dla złych ludzi – jednak Ci jeśli się nie zmienią nic im nie pomoże. Ta książka jest dla wszystkich, którzy myślą, że są na drodze która prowadzi do zbawienia. Pomoże Ci ona pozbyć się wątpliwości, że krocząc tą drogą dojdziesz do celu. Może się okazać jednak, że to koło ratunkowe Ci się przyda, bo możesz nie mieć świadomości że toniesz. Nie musisz przyjmować mojego toku rozumowania, ale przeczytaj co tu napisałem, a wtedy być może powiesz: „Na szczęście nie potrzebnie się martwiłeś Wojciechu”, lub „... miałeś rację Wojciechu!” Wielu z nas walczy aby przetrwać tu na ziemi niezależnie co będzie „potem”. Chcę należeć do ratowników Chrystusa Pana i ratować tych którzy nawet nie wiedzą, ,że nie mają w swoim sercu Jezusa – a na jego miejscu jest Szatan podający się za Anioła Światłości, który właśnie ich zwiódł jak wielu innych – bo wiedz, że czasu ma on niewiele. Czasu jest mało, a najgorsze co Cię może spotkać jest to, że będziesz starał się być dobrym Chrześcijaninem, a okaże się, że jednak Imię Twoje nie jest zapisane w Księdze Żywota. Powiedziałbyś wtedy – po co mi się było tak starać? Gdzie popełniłem błąd? Przecież byłem dobrym człowiekiem... A jednak czegoś zabrakło. Zabrakło malutko lub zabrakło wiele. A jednak zabrakło. Tylko czego? Żebym to ja wiedział wcześniej! - Teraz masz okazję dowiedzieć się czy jesteś na drodze do zbawienia. Więc do dzieła. Niech Duch Święty będzie z Tobą podczas studium tej publikacji i niech otworzy Twój umysł na prawdę Bożą, a jednocześnie zamknie na wszystkie przekłamania, przez Chrystusa Pana naszego Amen.

Być może przyjdzie Ci do głowy porozmawiać z osobą duchowną na temat tej publikacji. Niestety będą oni tylko bronić własnych ideologii nie dopuszczając możliwości, że się mylą. Mają przygotowane odpowiedzi na takie pytania, nie dopuszczają myśli, że mogą się mylić. Będą Ci mówić, że tak jest od dawna, że tak naucza Papież i Ojcowie Kościoła, że tak jest od wieków i taka jest tradycja. Jest napisane: „Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań”(2Tym. 4,3). Zresztą, czy wyobrażasz sobie żeby ksiądz, który wierzy w to co głosi od dziesiątek lat, teraz mógł zaprzeć się samego siebie i odejść z Kościoła? Jest to mało prawdopodobne. Będzie szedł dalej za ogółem nie zważając na to, że droga do zbawienia jest bardzo wąska, a szeroka idzie na zatracenie.


Może nigdy nie miałeś czasu na zgłębianie prawdy, może uważasz, że dobrze Ci jest tak jak jest i nie chcesz nic zmieniać. Może uważasz, że sprawy wiary Cię nie interesują lub nie dotyczą . Może uważasz, że kościół do którego należysz jest tym właściwym dlatego też nigdy nie przeszło Ci przez myśl, że możesz być w błędzie. Może sprawy wiary są Ci obojętne. Najprawdopodobniej do dzisiaj nie zastanawiałeś się nad tym czy Twój kościół może Cię zwodzić, czy wszystko to w jaki sposób okazujesz swoje wyznanie wiary może być nieprawidłowe. A może myślisz, że Boga nie ma, bo nie wysłuchuje On Twych próśb?

Nowości
Sondy
6.Jeśli ktoś opowiada Ci tematy związane z wiarą, gdzie sprawdzić czy się nie myli?
  
5.Czy to co mówi ksiądz, pastor, biskup, papież jest ważniejsze od tego co mówi Pismo Św?
  
4.Czy Słowo Boże powinno być na pierwszym miejscu dla każdego człowieka?
  
3.Czy wierzysz, że słowo napisane w Piśmie Świętym było pisane pod natchnieniem Ducha Świętego?
  
2.Co powinno być jedynym i zarazem najważniejszym źródłem prawdziwej wiary w Boga dla człowieka?
  
1.Czy wierzysz w Boga?
  
7.Jeśli Twoi najbliżsi włącznie z duchownymi nauczaliby inaczej niż Pismo-czy odrzuciłbyś ich nauki?
  
8.Czy jesteś gotów iść za Chrystusem, za Bogiem, za tym do czego Cię Bóg powołuje?
  
9.Czy gdyby kościół zniósł dowolne z 10 Bożych Przykazań zachowywał byś przykazanie dalej?
  
10.Gdyby okazało się, że zniesienie jednego Bożego przykazania uznało 100% członków kościoła?
  
11.Czy znasz 10 przykazań Bożych danych przez Boga Mojżeszowi na górze Synaj?
  
Warto pomyśleć ...
kwiatek2.jpg
"To mówi Pan: Mędrzec niech się nie szczyci swą mądrością, siłacz niech się nie chełpi swą siłą ani bogaty niech się nie przechwala swym bogactwem. Raczej chcąc się chlubić, niech się szczyci tym, że jest roztropny i że Mnie poznaje, iż jestem Jahwe, który okazuje łaskawość, praworządność i sprawiedliwość na ziemi - w tym to mam upodobanie - wyrocznia Pana."
Księga Jeremiasza 9:22-23
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Statystyka
odwiedzających: 1700479